Jdi na obsah Jdi na menu
 


SZVP Litohoř

2. 8. 2009

V sobotu 25. července jsme jeli na vodní práce do Litohoře. Chtěl jsem si potrénovat vodu a rákosí. Hned po zkouškách jsme zamířili na Dobrou vodu, kde probíhal dětský canisterapeutický tábor.

Zkoušek se účastnilo 12 klubových retrieverů a ti byli doplněni 12 ohaři z OMSu Třebíč. Hned na první disciplině, kterou byl marking a šli jsme druzí v pořadí, Crazy udělala chybu. V nepřehledné trávě se šla podívat, kde byl kus pro prvního psa a pak teprve šla pro svoji hozenou kachnu. Tím jsme dostali známku 3. Pro další soutěžící do trávy zapíchli větev a kachnu házeli na stejné místo k větvi. Další discipliny jsme zvládali na výbornou. Odpoledne jsme nastoupili jako poslední na disciplinu práce v rákosí (slídění s dohledávkou). Tato disciplina byla jednoznačně nejtěžší pro všechny soutěžící. Tak husté a nepropustné rákosí jsem ještě neviděl. Kromě tří fletů zde všichni dostali 3. Psi většinou měli zájem jít do rákosí, ale po zhruba třech metrech, kdy to bylo jak když narazí do zdi a po chvíli snahy a beznaděje se vrátili zpět k vůdci. Hold rákosí bylo nad naše síly a za časté vracení jsme dostali stejně jak ostatní 3.

Do rozstřelu šli tentokrát úspěšní tři fleti a rozdali si to titul. My jsme skončili na 8. místě v I.ceně s oceněním r.CACT.