Jdi na obsah Jdi na menu
 


III.MSR CHLUM U TŘEBONĚ

5. 10. 2009

První víkend v říjnu jsme poprvé byli účastníky Mezinárodní soutěže retrívrů. Na tyto vrcholové zkoušky se kvalifikují nejúspěšnější psi z všestranných zkoušek v minulém roce.

V pátek večer se sešlo 15 nominovaných retrieverů v Chlumu v Třeboně. Po  veterinární prohlídce jsme si vylosovali startovní čísla s jakými budeme nastupovat v sobotu a v neděli na discipliny. S vylosovaným číslem 6 jsme nastupovali druzí ve skupině v pořadí disciplin ve vodě, pak na poli a v neděli malý les a na závěr velký les.

V sobotu jsme všichni zúčastnění nastoupili před místním kostelem, kde bylo slavnostní zahájení. Po výborném výkonu trubačů nás přivítaly zvony kostela. Po představení všech přítomných jsme odjeli do bývalého pohraničí kde probíhaly zkoušky. Discipliny ve vodě byly u rybníka kde hráz tvořila státní hranici s Rakouskem. Crazy podávala vynikající výkon při hendlingu, aportu z hluboké vody a dohledávce v rákosí. Chůze u nohu byla příjemným závěrem těžkých disciplin. Od vody Crazy odjížděla jako jediná s plným počtem bodů v naší skupině.

Po obědě nás čekala velmi přísně posuzovaná práce na poli. Handling Crazy zvládla, ale její výkon se mi moc nelíbil. Při slídění s dohledávkou jsem se snažil aby byl celý vymezený prostor řádě proslíděn. Pískáním jsem Crazy usměrňoval při slídění. Dohledání dvou kusů bylo bez problémů. Buhužel při vyhodnocení práce jsme obdrželi známku 3 z poslušnosti a ovladatelnosti. Moc povelů a pes ihned nereagoval. Marking jsme věděli, že je nejpřísněji posuzován a každé vychílení ze směru a nebo přeběhnutí je penalizováno. Naštěstí se neopakovalo přeběhnutí z rozstřelu minulý týden a Crazy šla přesně . Vlečka na závěr dne byla provedena precizně. Večer si vůdci zajistili příjemné posezení a prodiskutovali zážitky ze života s našimi pejsky.

V neděli všichni pejsci zvládli klid na stanovišti na výbornou.Pak pro nás v malém lese byla dohledávka ve čtverci. Časy přes tři minuty naznačovaly,jak je čtverec obtížný. Při vlečce pes také zmizel z dohledu vůdců v lese. Naštěstí se všichni vrátili v časovém limitu s králikem. Odložení ukázalo jak je i tato disciplina zrádná. Při hodnocení naší práce nám bylo oznámeno, že Crazy po mém odchodu se zvedla, udělala dva kroky po chvíli se vrátila zpět na své místo odložení a vleže vyčkala mého návratu. Tudíž i když jsem ji našel na stejném místě obdrželi jsme známku 3.

Po obědě jsme šli na barvu. Vylosovali jsme si třetí pořadí v naší skupině. První pejsek dostal 2, druhý známku 1. Potom šla Crazy. Poprvé na zkouškách Crazy sešla z barvy. Při pravoúhlém zalomení šla Crazy ještě kus rovně než byla vrácena na místo lomu a sejití. Jinak byla pochválena, že šla krásně pomalu a přesně. Tím jsme obdrželi známku 3.

Zkoušky opět vyhrál Vladko z Polska díky oznamovači na barvě (tentokrát na zkouškách byli 3 hlásiči a 2 oznamovači). O druhém až čtvrtém pořadí rozhodl rozstřel tří pejsků. Crazy obsadila 5.místo v I.ceně. Navíc byla vyhodnocena za NEJLEPŠÍ PRÁCI VE VODĚ.

Na zkouškách se sešla výborná parta. Tímto chci všem poděkovat za přijemně strávený víkend.