Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.JM DERBY Věchnov SZVP+PZ

1. 9. 2009

O víkendu jsme se zúčastnili 1.Jihomoravského derby pořádaných KCHLS ve Věchnově na Žďársku.

V sobotu nám počasí nepřálo a téměř celý den pršelo. Při nástupu a losování čísel jsme si vybrali číslo 7. Tím bylo určeno, že sobotní den budeme absolvovat PODZIMNÍ ZKOUŠKY a v neděli SPECIÁLNÍ VODNÍ PRÁCE.

Sobotní PZ jsme v dešti zvládali na samé čtyřky až do doby, než jsme šli na slídění s dohledávkou na poli. Díky číslu losu 7 jsme vždy začínali v naší skupině. Při přicházení na disciplinu nám rozhodčí řekli, že jako první můžu jít rovnou s nimi. Bohužel jsme šli na pole, kde před Crazy šli rozhodčí a v ruce nesli bažanta. Na poli jsme se rozdělili a já s paní rozhodčí jsme šli doleva a další rozhodčí se střelcem šli doprava, což Crazy viděla. Potom jsem vypustil Crazy z levé části pole a měla proslídit přibližně 100 metů a dále dohledat a přinést bažanta. Tím že věděla kde bažant je, vyrazila přímo na druhou stranu pole a než jsem se nadál zazněl výstřel a vše bylo jasné. Než jsem ušel 20 metrů, tak se Crazy vracela s dohledaným bažantem. Protože disciplina trvala přibližně minutu, tak jsme dostali po zásluze známku 2. Tím jsme dokončili PZ v 2.ceně.

V neděli již svítilo sluníčko a nastupovali jsme na SZVP. V sobotu na ně nastoupilo v druhé skupině 11 psů a dokončili pouze 4. Měli jsme obavu co s námi udělá obávané rákosí. Dopolední vodu a marking jsme zvládli také na samé čtyřky, ale tentokrát jsme měli malé trojky z přinášení, protože Crazy vždy zastavila a sedla si metr předemnou. Problémovou dohledávku kachny v rákosí jsme zvládli na výbornou a s další 4 jsme šli na poslední disciplinu, slídění s dohledávkou v rákosí. Crazy při slídění vždy vběhla do rákosí, prohledala přiměřenou čás a občas vyběhla ven. To samé při dalším povelu k prohledání. Po dostatečném času a z mého pohledu i po prohledání byla rozhodčím vhozena kachna do rákosí k dohledání a přinesení. Dohledávku Crazy zvládla a s provedením discipliny jsem byl spokojen. O to větší překvapení bylo vyhlášení známky, kdy mi rozhodčí sdělili, že rákosí nebylo prohledáno dostatečně hluboko a dostali jsme známku 2 (s čimž jsem jednoznačně nesouhlasil). Při sledování dalších psů ve skupině jsem neshledal rozdíl naší práce s ostatními. Podle mého názoru jsme měli dostat čtyřku jako většina ostatních (při přísném posouzení trojku). Možná při našem výkonu neměli rozhodčí tolik diskutovat a sledovat práci psa. Bohužel známka 2 nás opět vrhla do druhé ceny.

Z 21 psů na JM DERBY jsme obsadili 11 místo. Zaslouženým vítězem se stal letos výborný pes Kerry Chlupaté Štěstí (jako jedinný dokončil oba dny v samých 4).

Nám se letos nedaří a vždy si na zkouškách vybereme jednu slabší disciplinu, která nám pokazí celý výsledek.