Jdi na obsah Jdi na menu
 


WT Třebíč 17.- 18.4.2010

20. 4. 2010

Druhé letošní working testy se pořádaly u Třebíče, v krásné honitbě na Bažantnici.

Tetokrát přijeli rozhodčí až z Velké Británie. Posuzovali zkušení Guy Bennett a Darren Hales. Ve čtvrtek a pátek probíhal trenink, kde angličani předávali své 20 ti leté zkušenosti s výcvikem retrieverů.

V sobotu ve třídě E a L dokončila méně jak polovina zúčastněných pejsků.

My jsme s Crazy nastoupili již tradičně v neděli dopoledne ve třídě M. Discipliny probíhaly v těžkém terénu, kde vzdálenosti k aportům byly přibližně 100 metrů. Crazy všechny discipliny zvládla a přinesla dummíky, které byly jak marking, tak i blind.

Odpoledne jsem se rozhodnul znovu vyzkoušet nejvyšší třídu S. Tentokrát se na Crazy projevila únava a bylo na ní vidět, že ji to již nebaví. Tak jak dopoledne zvládla všechny discipliny a i když v pomalém tempu, všechny dummíky přinesla. Oproti dopoledním disciplinám byly ve třídě S vzdálenosti do 150 metrů.

Bohužel až při vyhlašování výsledků jsme se dozvěděli, že jsme nedokončili třídu M ani třídu S. Rozhodčí při posuzování disciplin dávali 0 bodů za to, když vůdce psovi při handlingu dal hlasitý povel. Při vzdálenostech a silném větru na tento způsob posuzování doplatilo několik vůdců včetně mě. S tímto způsobem posuzování jsem se ještě nesetkal.

Třídu M dokončili 2 psi a třídu S dokončili 3 psi.

Velice mě to mrzí, protože jsme mohli mít dokončenou třídu S (OPEN)