Jdi na obsah Jdi na menu
 


SZVP Řásná a WT Zahradiště

6. 7. 2008

Náročný týden začal minulou neděli v Řásné na SZVP. V tropických teplotách jsme absolvovali zkoušky s velmi přísným posuzováním. Organizace těchto zkoušek vázla již od začátku. Nebyla čísla, losovalo se na pivní účtenky, zbytečná porada rozhodčích po losování. Díky tomu byla první disciplina zahájena až v 10.45 a po dvou a půl hodinovém počítání výsledků probíhalo vyhlašování v temném sále místního kulturáku. Na zkouškách, které chválí pouze organizátoři jsme získali náš první CACT. Odjížděli jsme ve 20.30 směr Zahradiště.

Na Zahradišti pořádal Retriever Sport CZ  výcvikový týdenní pobyt. Treninky probíhaly v přátelské atmosféře, pejsci si vyzkoušeli nové discipliny, které vyžadují working testy. Shlédli jsme video z IWT které byly před měsícem v Rakousku. Nad některými výkony zůstává rozum stát. Pokroky retrieverů za týden jsou veliké, ale únava všech byla také značná.

V sobotu se konaly WT. Crazy nastoupila ve třídě E a z 20 pejsků jsme obsadili 2 místo s oceněním výborná. Odpoledne jsme nastoupili do třídy L. Zde se již projevila únava. Bohužel na jedné disciplině jsme vypadli a i když jsme ostatní těžké a záludné aporty z vody zvládli a výbornou, tak výsledek je neobstála. Výkon mě pak velmi překvapil a máme na čem budovat další výkonost.