Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohár prezidenta RK CZ, MVZPR 18.-19.7.2009

20. 7. 2009

O víkendu 18. a 19. července jsme se zúčastnili perfektně připravených všestranných zkoušek pořádaných RK CZ.

V sobotu ráno jsme přijeli do Kostelních Střímelic na MVZPR. Při nástupu jsme losovali startovní čísla a já si vytáhnul opět číslo 1. (letos již potřetí). Počasí nám tentokrát moc nepřálo. Celou sobotu vydatně pršelo.

Naše skupina začínala v lese. Barvu Crazy vypracovala perfektně. Klidnou a rozvážnou chůzí šla neomylně po stopě a nenechala se rozhodit ani vychozenými cestami od prasat. Vlečku i čtverec zvládla také za 4 a šli jsme na naši poslední sobotní disciplinu. Odložení v lese jsme poprvé na zkouškách zkazili. Crazy se asi nelíbilo místo, které jsem jí vybral já a posunula se o 1 metr vedla, asi tam na ní pršelo :) . Tím jsme v sobotu dostali první 3.

Večerní opékání prasátka, hudba i tanec se nesly v přátelském duchu.

V neděli se počasí umoudřilo a již nepršelo. Naše skupina nejdříve nastoupila na pole. Crazy začínala vlečkou pernaté. Na stejné vlečce v sobotu ráno vypadnul soutěžící, o čem jsem nevěděl. Vlečka byla natažená přes pole a končila za horizontem u stohu slámy.  Crazy po nasazení vždy běžela po stopě a za horizontem zmizela z dohledu někde u slámy. Pak se vrátila bez kusu. To se stalo celkem třikrát. Naštěstí čtvrtý návrat byl již úspěšný a díky časovému limitu jsme dostali známku 2, ale s pochvalou, že vůdce si zaslouží známku 4 :) . Místní potvrdili, že ve stohu mohou být lišky. O tom, že tam chodí prasata a další zvěř není potřeba pochybovat. Druhý rozhodčí potvrdil, že Crazy běhala kolem stohu a neustále hledala. Odpoledne jsme šli na vodu a já se obával, co mi tam Crazy tentokrát vyvede. Naštěstí pracovala výborně a všechny discipliny zvládla bez zaváhání.

Odpolední vyhlašování výsledků přineslo několik překvapení. Ze 16 soutěžících bylo v I.ceně 5 pejsků. Crazy dokončila na krásném 6.místě v II.ceně. K našemu velikému překvapení jsme dostali cenu za NEJLEPŠÍ VODU. Tentokrát jsme zkazili discipliny, které nám vždycky šly a podali jsme perfektní výkon na disciplinách, z kterých jsem měl největší obavy (voda, slídění a barva).

Zkoušky byly perfektně připravené, označené a vykolíkované. Discipliny byly udělány těžké, ale všichni soutěžící měli stejné podmínky. Tímto byla nasazená laťka pro příští zkoušky hodně vysoko. S naším výkonem jsem spokojený a známky nejsou pro dobrý pocit rozhodující. Za pěkný víkend děkuji.