Jdi na obsah Jdi na menu
 


MVZPR U-CUP Slavice 26.-27.9.2009

27. 9. 2009

Další pracovní víkend pro Crazy.

Retriever klub pořádal o víkendu MVZPR U-CUP ve Slavicích u Třebíče. Konečně zkoušky na které nemusíme daleko cestovat (vzdálenost 5 km od bydliště).

Tentokrát nastupujeme v sobotu ráno na zkoušky a doufáme, že zraněná noha Crazy z minulého týdne vydrží. Po naražení nohy a kulhání dostávala Crazy 3 dny injekce a celý týden jsem ji nosil v náruči do shodů a ze schodů. Žádné vycházky, aportování a hraní s jinými pejsky. Kdyby začala znovu kulhat, tak bych ze zkoušek odstoupil.

Naštěstí noha celý víkend vydržela. Bylo poznat, že Crazy celý týden jen ležela a odpočívala. Měla obrovskou chuť běhat a aportovat, bohužel s ovladatelností to bylo horší a běhala jak neřízená střela.

Na sobotním nástupu jsme si vylosovali číslo 12 a tím se nám přesně otočilo pořadí disciplín oproti minulému týdnu. Začali jsme disciplínami v lese. Klid na stanovišti, následování, barvu, vlečku, dohledávku ve čtverci, chůzi u nohy a odložení jsme zvládli na výbornou. S plným počtem bodů jsem Crazy odvezl domů a vrátil se zpět do Slavic na večerní posezení s hudbou a tancem. Program byl skvěle připraven. V tombole bylo hodně zajímavých a praktických cen. Proběhla dražba obrázků pejsků, které během dne nakreslily děti.

V neděli jsme nastoupili na discipliny na poli. Handling, vlečku a slídění s dohledávkou Crazy zvládala bez velkých chyb i když už předvedla i lepší výkon. Na závěr jsme se přesunuli na discipliny u vody, plus marking. Crazy opět předvedla spolehlivý výkon a zkoušky jsme dokončili s plným počtem bodů. Tím jsme zopakovali stejný výsledek jak v minulém týdnu.

Zkoušky opět vyhrál Vladko z Polska. Tentokrát neměl samé čtyřky, ale díky oznamovači na barvě získal větší počet bodů. Do rozstřelu o druhé místo nastoupil Bolsem vedený Martinou Jiráskovou a Crazy. Určená disciplina byl marking na poli. Bols zvládnul marking spolehlivě, přesně i když v pomalejším tempem. Crazy vyrazila jak vystřelené. Bohužel bažanta lehce minula a po přeběhnutí se vrátila a kus doslídila. I když byla Crazy rychlejší, tato diciplina je o přesnosti a zaslouženě rozstřel vyhrál Bols. Tím získal Bols třetí potřebný CACT k udělení titulu Šampiona práce. Moc gratulujeme.

Crazy dokončila na 3.místě, s plným počtem bodů a získala titul r.CACT. Příští víkend jedeme do Chlumu u Třeboně na naši první účast na MSR.