Jdi na obsah Jdi na menu
 


MFTR Konopiště 18.10.2009

18. 10. 2009

V neděli 18. října jsme se na Konopišti účastili MFTR pořádaného RK-CZ. Prostředí bylo jako vždy perfektní. Účastnilo se 17 pejsků, kteří byli podle losu rozděleni na tři skupiny. Každá skupina měla vlastní rozhodčí, střelce a jinou část honitby.

Z výkonu Crazy jsem měl tentokrát smíšené pocity. Když viděla létat bažanty a jak se střílí, byla sice stále u nohy, ale bylo patrné jak ji to velmi zajímá a ráda by vyrazila a nosila. Po mám povelu k přinesení vždy vyrazila a s velkou chutí aportovala. Na závěr jsme na poli byli vysílání pro dohledání a přinesení již střelených bažantů. Celkem jich každý v naší skupině přinesl přibližně sedm. Po návratu a setkání s ostatními jsme zjistili, že naše skupina měla nejvíc zvěře.

Po sečtení známek bylo oznámeno, že pouze tři mají plný počet bodů. Dva labradoři a Crazy. Šli jsme na louku, kde následoval rozstřel. Handling na dva kusy. Zde předvedla Crazy něco, co jsem naprosto nečekal. Po perfektním přímém směru na první kus uchopila bažanta a při návratu si s ním začala hrát. Pohazovala si s ním a několikrát ji i spadnul na zem. Vyloženě se chtěla předvést a měla obrovskou radost jak ho pěkně našla. Druhý kus již přinesla správně. I když časově to zvládla dobře, pořadí bylo jednoznačné a obsadili jsme díky blbinkám Crazy 3.místo a získali titul CACT. Takovou hravost a chuť se předvést ještě nikdy neukázala. Prostě po dlouhé době hon na živou zvěř ji lákal a hrozně to Crazy bavilo.

P.S. V pondělí jsem zkusil Crazy několikrát hodit bažanta a přinášení tentokrát bylo bez problémů.