Jdi na obsah Jdi na menu
 


Finále WT a poděkování

9. 11. 2008

V sobotu 8.11.2008 pořádal Retriever sport Mezinárodní mistrovství ČR ve working testech pro rok 2008.

Na bažantnici u Třebíče se sešlo asi 30 pejsků z ČR, Slovenska a Rakouska. Celé zkoušky posuzovali rozhodčí z Anglie, Terry a Gaynor Bailey.

Dopoledne nastoupila třída E, zde už nestartujeme.

Po obědě jsme už nastoupili do třídy L. 11 pejsů bylo rozděleno podle losu do dvou skupin. Na poli a v lese probíhaly discipliny-walk up, dohledávka, marking a blind s markingem. Za chladného, deštivého bezvětří rozhodčí oceňovali hlavně samostatnost pejska. K našemu velkému překvapení jsme se ziskem 73 bodů z 80 možných vybojovali 1.místo a zisk titulu MISTR ČR třídy L.

Po krátké pauze jsme nastoupili do třídy M. Mezi 5 pejsky jsme si žádné naděje nedávali. Chtěli jsme si pouze vyzkoušet discipliny ve kterých převládá marking a handling na větší vzdálenosti (až 100 metrů). Zde již každý pejsek nějakou větší chybu udělal. Zkoušky jsme dokončili, ale s vědomím několika zaváhání jsme šli na vyhlašování bez naděje na lepší umístění. K našemu obrovskému překvapení jsme obsadili 2.místo.

Těmito vynikajícími výsledky jsme zakončili naši první sezonu ve které jsme zkoušeli jak lovecké zkoušky tak working testy a v létě canisterapii na dětském táboře.

Ze 6 loveckých zkoušek jsme získali 2x CACT a 1x res. CACIT

Na 5 WT jsme získali 1x 1.místo, 4x 2.místo a 1x 3.místo (startovali jsme ve dvou třídách) a titul MISTR ČR L.

Tímto chci CRAZY v necelých dvou a půl letech móóóc pogratulovat a poděkovat za vynikající výsledky a radost, kterou nám doma každý den přináší

Děkuji CRAZY za vše.